piątek, 5 kwietnia 2013

Quiz "Parada oszustów..."

W okolicach dnia Prima Aprilis, podczas którego wypada troszkę oszukiwać i robić żarty, w naszym przedszkolu odbywa się corocznie quiz wiedzy o twórczości dla dzieci naszego patrona PT. "Parada oszustów, czyli o Grzesiu Kłamczuchu i innych wierszach Juliana Tuwima". W zabawie uczestniczyły grupy dzieci 5- i 6-letnich.W komisji konkursowej, która nie tylko oceniała, ale i wprowadzała przedszkolaków w błąd, zasiadły dzisiaj: mama Julki S. z gr. "Marzycieli", mama Mai L. z gr. "Wieloryby" oraz studentka pedagogiki UMK. Skomplikowane pytania i zadania nie sprawiały naszym podopiecznym prawie żadnych trudności... To PRAWIE spowodowało, że I miejsce zajęła gr. "Tralalińscy", II miejsce - gr. "Wieloryby", III miejsce - gr. "Podróżnicy" i IV - gr. "Marzyciele". Wszystkie przedszkolaki zostały nagrodzone cukierkami i książkami dla grupy, czapeczkami "Dyzia" dla dzieci z zespołów oraz słowami uznania od członków komisji i organizatorów. 

Quiz poprowadziły autorki programu własnego "Radośnie z Tuwimem patrzę na świat" - panie: Asia Banaszak, Elżbieta Kamińska i Barbara Skibicka-Nowakowska.
3 komentarze:

  1. Bardzo mi się podoba pomysł takiej Parady Oszustów:) Faktycznie, Basiu, macie w zanadrzu ciekawe inicjatywy związane z Tuwimem;) Chylę czoła;)

    OdpowiedzUsuń
  2. A czy można nieśmiało poprosić o scenariusz tej wspaniałej imprezy ? Fajnie by było skorzystać z tak cennej podpowiedzi :) Z góry serdecznie dziękuję ..... Małgosia Kruszyna nauczycielka wych przedszkolnego z Łodzi :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Prawdopodobnie scenariusz ukaże się w "Wychowaniu w Przedszkolu", ponieważ czasopismo zwróciło się z podobną prośbą... Mamy dwa scenariusze tej imprezy, ponieważ realizujemy ją corocznie, zmieniając zadania, aby dzieci 5-letnie jako 6-latki ich nie powtarzały. Panią Małgosię poproszę o maila, to mogę coś wcześniej podesłać;)

    OdpowiedzUsuń