piątek, 13 września 2013

Dzień Patrona


Tradycją w naszym przedszkolu jest świętowanie urodzin Juliana Tuwima. W dniu 13 września obchodzimy DZIEŃ PATRONA. W związku z tym, że rok 2013 Sejm RP ogłosił  rokiem Juliana Tuwima, chcieliśmy w szczególny sposób uczcić ten dzień i do wspólnej zabawy zaprosiliśmy rodziców. Na ogłoszony już przed wakacjami konkurs recytatorski pt. "Tuwimowe rymowanie" zgłosiło się 7 reprezentacji. Dodatkowe dwie prezentacje przygotowały dzieci z grup starszych wraz ze swoimi paniami. Wiersze Juliana Tuwima były recytowane, a także śpiewane, nawet zabawowe przerywniki były poprowadzone do muzycznych interpretacji wierszy naszego patrona. Występujące z rodzicami dzieci nagrodzone zostały książkami Juliana Tuwima, mamusie otrzymały pamiątkowe kubeczki i inne dodatki z logo przedszkola, a  książki Pt. "Rany Julek!" lub "Tuwimowo" otrzymały wszystkie grupy. Był również "pączkowy" tort z racą i "urodzinowe" baloniki dla każdego przedszkolaka. Do swoich sal w dobrym nastroju dzieci pojechały "Lokomotywą pana Tuwima".

Uroczystość przygotowały i poprowadziły panie: Barbara Skibicka-Nowakowska, Elżbieta Kamińska i Joanna Banaszak.

Julka Sanocka z gr. "Wieloryby" z mamą zaśpiewały wiersz "Idą gąski" Mama Dawida Rakowskiego z gr. "Tralalińskich" wcieliła się w rolę "Zosi Samosi"Oliwia Fedek z gr. "Słowiki" jako ciocia swojej mamy, która zamieniła się w "Grzesia Kłamczucha"Zabawa ruchowa do piosenki "Słowik"


 Ela Borkowska z gr. "Kotki" z mamą wspólnie przygotowały i zaprezentowały wiersz "Kotek"


Wiersz "Pstryk!" wyrecytowała Hania Maczassek z gr. "Słowiki" z mamą, która pstrykając zapalała i gasiła światło w domku.Inscenizację wiersza "O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci" zaprezentowali Witek Czyża z mamą.Wiktoria Gralla z gr. "Podróżnicy" jako "Zosia Samosia", a jej ciocia w roli narratora.Zabawa do piosenki "Okulary" ("...szukał w spodniach i w surducie...")


Grupa "Marzycieli" zainscenizowała wiersz "Dyzio marzyciel""Pan Maluśkiewicz i wieloryb" w wykonaniu dzieci z gr. "Wieloryby"Książki dla oddziałów "Rany Julek!" i "Tuwimowo" odbierają z rąk pani dyrektor przedstawiciele grup.


Czas na fanfary, tort "pączkowy" z racą  i wielkie brawa dla wszystkich uczestników zabawy.

1 komentarz:

  1. Rewelacja;) jak pomysłowo zorganizowany dzień;) Brawo dla organizatorów:)

    OdpowiedzUsuń