piątek, 25 października 2013

"Prelekcje dla przedszkolaków - Mały Naukowiec"


Naszej placówce udało się zakwalifikować do projektu "Prelekcje dla przedszkolaków - Mały Naukowiec". Realizowane są one w ramach projektu "Kujawsko-Pomorskie Regionem Astronomicznym II" koordynowanym przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. 

Program skierowany jest do dzieci 5-/6-letnich i sfinansowano go ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz z budżetu województwa.
Projekt ten polega na organizacji bezpłatnych pokazów, eksperymentów oraz warsztatów z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych oraz astronomii z czynnym udziałem dzieci. Prelekcje, prowadzone przez doświadczonych animatorów nauk ścisłych, odbędą się w 72 przedszkolach oraz punktach przedszkolnych na terenie całego regionu, z czego przynajmniej połowa w placówkach na terenach wiejskich. 

Podczas zajęć wszystkie 5- i 6-latki zobaczyły między innymi znikającą szklankę, jajko zasysane do butelki i zaskakujące akwarium, dowiedziały się też jak powstaje tęcza oraz jak możliwe jest zgaszenie płomienia dźwiękiem. 

W ramach warsztatów, w których uczestniczyły dzieci z gr. "Wieloryby", wykonały "Rakietę odrzutową" oraz wykonywały ćwiczenia "Szkiełko i oko".

Prelekcja i warsztaty były również filmowane przez TV Toruń.


Więcej informacji o projekcie: 
http://wyborcza.pl/1,91446,14691747,Kujawsko_Pomorskie__Rusza_projekt_edukacyjny__Maly.html#ixzz2ikTHNOQFBrak komentarzy:

Prześlij komentarz