środa, 3 czerwca 2015

"Marzyciele" na Rancho i w Ciechocinku

Grupa "Marzycieli" udała się dziś na wycieczkę autokarową do Nowego Ciechocinka na "Rancho pod Olszyną". Wszystkie przedszkolaki miały okazję przejechać się najprawdziwszym kucykiem Pony, tzn. kucem szetlandzkim (każde dziecko ma na nim pamiątkowe foto). Pogoda nam dopisała wspaniała, była więc okazja do zabaw na "konikowym" placu zabaw. Samodzielnie upieczona nad ogniskiem kiełbaska na drugie śniadanie smakowała wybornie, zaś wszyscy którym apetyty dopisywały zjedli jeszcze przygotowane przez nasze panie kucharki bułki z serem. Następnie udaliśmy się na trasę edukacyjną "Jajko czy kura?". Dzieci doskonale sobie z zadaniami poradziły, gdyż wysłuchały uważnie wcześniej  podane informacje, oglądając przy okazji różne rodzaje ptactwa domowego. Na zakończenie pobytu na rancho obejrzeliśmy również inne zwierzęta zamieszkujące to miejsce: osiołka, króliczki, kózki, owieczki, konie, a kota nawet udało nam się pogłaskać, bo bardzo lubił łaskotki :) 
Kolejną atrakcją był dla dzieci tramwaj konny, którym pojechaliśmy do kurortu Ciechocinek. Tu spacerowaliśmy i odpoczywaliśmy w Parku Zdrojowym, by zakończyć naszą wyprawę przy fontannie Grzybek, której bryza wspaniale nas chłodziła. 
Sporo spóźnieni,ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Torunia, gdzie przed przedszkolem czekali już na nas stęsknieni rodzice (PS my nie tęskniliśmy ;) ) Brak komentarzy:

Prześlij komentarz