piątek, 19 września 2014

Dzień Przedszkolaka i Święto Pieczonego Ziemniaka - gr. starsze - "Marzyciele", "Wieloryby" i "Podróżnicy"

Dzieci 5- i 6-letnie świętowały Dzień Przedszkolaka i Pieczonego Ziemniaka w Osadzie Leśnej na Barbarce. Zaczęliśmy od skorzystania z placu zabaw, a podczas II śniadania, które jedliśmy przy ognisku Pani Basia odczytała wszystkim List Rzecznika Praw Dziecka skierowany do przedszkolaków z okazji Ich święta. Następnie grupy kolejno wyruszyły na trasę po lesie, podczas której dotrzeć trzeba było do wyznaczonych punktów i wykonać zadania, np. odszukać "zwierzę" ukryte na kominku w Leśniczówce, odwiedzić grotę Św. Barbary, dojść zielonym szlakiem do pomnika, przy którym w chwili zadumy dzieci wraz z paniami zapaliły znicz i inne...
Podczas, gdy "Marzyciele" wyruszyły w trasę, dzieci z gr. "Podróżników" oczekiwały na swoją kolej, bawiąc się podczas konkurencji sportowych. Następnie grupy spotkały się przy dogasającym ognisku, w którym upiekły się ziemniaki. Po długim spacerze po lesie to warzywo wyjątkowo dzieciom smakowało, zajadały je z apetytem. Posileni, miały znów wiele sił na zabawę na polanie: biegały, skakały, grały oraz uczestniczyły w konkurencjach, w których "prym" wiódł ziemniak. 
To był dzień pełen atrakcji, ale czas pobytu w lesie niestety szybko się zakończył i przyszedł czas powrotu do przedszkola.


    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz