piątek, 12 września 2014

Święto Patrona

Z okazji urodzin Juliana Tuwima, które przypadają jutro, tj. 13 września, świętowaliśmy wspólnie Dzień Patrona. 
Każdy z oddziałów przygotował tzw. wiersz grupy, ale rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania hymnu przedszkola "Piątka na piątkę" - tzn. całość piosenki wykonały dzieci z gr. "Marzycieli", a pozostałe przedszkolaki pomagały im śpiewając refren.
  
  
Jako pierwsi - do recytacji zaproszone zostały 6-latki z gr. "Wieloryby". Wraz z Panią Elą "zarapowały" w całości dłuuuuugi wiersz "Pan Maluśkiewicz i wieloryb", za co otrzymały dłuuuugie brawa.

 
Następnie wystąpiły najmłodsi - 3-latki z gr. "Kotki", które pięknie zadeklamowały wiersz Juliana Tuwima pt. "Kotek". 

Dzieci 5- i 6-letnie z gr. "Podróżników" zabrały nas w podróż "Lokomotywą Pana Tuwima", recytując fragment utworu "Lokomotywa" oraz śpiewając piosenkę, o tym samym tytule.

Był też moment na wspólną zabawę, którą poprowadziły panie Basia i Ela do muzyki skomponowanej do znanego wiersza naszego patrona pt. "Bambo".

Po tańcu - na "przedszkolnej scenie" pojawiły się po raz pierwszy dzieci z gr. "Tralalińskich", które zaprezentowały wiersz "O Panu Tralalińskim" z podziałem na role.

 

 
 
 
 Czterolatki z gr. "Słowiki" przedstawiły inscenizację wiersza "Spóźniony słowik".

 
 
 
 Na zakończenie 5-latki z gr. "Marzyciele" zainscenizowały wiersz Pt. "Dyzio marzyciel", robiąc apetyt wszystkim dzieciom na ciasta, lody i tort...
 
  
Apetyty dzieci zostały zaspokojone... pojawił się na sali "tort pączkowy" oraz  cukierki dla wszystkich przedszkolaków.
 
 Na zakończenie uroczystości wszystkie grupy "pojechały pociągiem" przy piosence o "Lokomotywie".
 
 
 
 Urodzinowy słodki poczęstunek bardzo dzieciom smakował, a na pamiątkę Święta Patrona każde dziecko otrzymało do domu balonik z logo przedszkola.
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz