sobota, 3 czerwca 2017

"Oj, Krakowiak Ci ja"

W sobotę, 3 czerwca, w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego odbył się XXXVI Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego „Ptasie Wesele”. Impreza jest okazją dla całych rodzin do odkrywania ponadczasowej wartości wiejskiego folkloru dziecięcego. W programie dzieci z toruńskich przedszkoli przedstawiały zabawy, tańce i piosenki ludowe. 
Naszą placówkę, reprezentowały pięciolatki z gr. "Słowiki", które wystąpiły w suicie tańców i przyśpiewek z regionu krakowskiego w choreografii pani Basi Skibickiej-Nowakowskiej, przy wsparciu nauczycielek grupy: pani Ani Dyduły i pani Marzenki Kuffel.  Dzieci spisały się na szóstkę z plusem. Na scenie były radosne, skoczne i dały z siebie 100% (jak nie więcej) ;) Tak żywiołowy występ został nagrodzony gromkimi brawami widowni, zaś Muzeum przygotowało dla dzieci pamiątkowe ludowe ptaszki. Po zejściu ze sceny czekała na przedszkolaków jeszcze jedna niespodzianka - dyplomy za udział przez cały rok w zajęciach tańca ludowego oraz słodkości.

Dziękujemy rodzinom i znajomym za doping, owacje i wspólne spędzone sobotnie południe.  Zdjęcia wykonała pani Agnieszka - dziękujemy :) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz